Kapalı Çarşı’da MASKİ’den Yeni Abonelik İşleri Bürosu
14 Ocak 2019
Survivor Ne Zaman Başlayacak?
14 Ocak 2019

ABD Başkanı Donald Trump’ın Türkiye’nin olası bir Suriye operasyonuna karşı kullandığı küstah sözlere devletin her kademesinden çok sert bir şekilde cevap verildi.

Yüzyıllık Projeye’ın, “Türkiye, Kürtleri vurursa onları ekonomik yönden mahvederiz” açıklamasına Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Suriyeli Kürtleri PKK ile bir tutmak ölümcül bir hatadır” yanıtı verirken, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise “Türkiye Cumhuriyeti devleti Kürtlerin düşmanı değil, hamisidir” açıklamasında bulundu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da “Son tweetinde bir iç politika olduğunu biliyoruz, ama stratejik ortaklar sosyal medya üzerinden konuşmaz. Hiçbir tehdide pabuç bırakmayacağımızı söyledik” dedi.

Trump’ın bu sözlerini Güvenlik ve terör uzmanı Abdullah Ağar’a sorduk. Ağar, terör devleti projesinin 100 yıl öncesinden planlandığını söyledi.

Bu ABD’nin 100 yıllık projesi. Trump bu işin tam göbeğine düştü. Sonuçta birileri bu projeyi Trump‘a dayatıyor. Lobiler ve müesses nizam karşısında Trump da mecburen boyun eğiyor. Bu proje karşısında Türkiye’ye hem aba altından sopa gösteriyorlar. 20 millik derinlik M4 karayoluna denk geliyor.

Bu hattın içinde sözde Türkiye’nin kabul edeceği şu an Türkiye’ye tehdit oluşturmayacak diye iddia edilen çok tehlikeli bir oluşumu dayatmak istiyorlar. PKK’yı meşru haline getirip Suriye’yi bölmek istiyor. Bunun çok tehlikeli bir proje olduğunun bir kez daha altını çizmem gerekli. Tampon bölge ya da güvenli bölge diye dayatılan şey bir tuzak. Bunu çok cazip gösteriyorlar. PKK’yı Türkiye üzerinden meşrulaştırmak isteyen çok kirli bir proje.

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir