Tohma Kanyonu

Tohma Çayı’nın her iki tarafında bulunan dik kayalıklar, sarp bir vadiyi ve Tohma Kanyonu’nu oluşturmaktadır. Kanyonun yamacındaki kayalar oyularak, Somuncu Baba Camisi’nin bulunduğu kısma, kanallar ...

Tohma Kanyonu

Tohma Çayı’nın her iki tarafında bulunan dik kayalıklar, sarp bir vadiyi ve Tohma Kanyonu’nu oluşturmaktadır.

Kanyonun yamacındaki kayalar oyularak, Somuncu Baba Camisi’nin bulunduğu kısma, kanallar ile su getirilmiştir Somuncu Baba Camii ve Taş Köprü arasındaki kısımda bulunan kanyonun popülaritesi yapılan yatırımlarla daha da artmıştır. Profesyonel olarak yapılan kaya tırmanışına burada rastlamak sizi şaşırtmayacaktır. Zaten kanyon, yamaç gibi bir güzelliği görmeye gidiyorsanız her zaman adrenalin tutkunu bir tırmanış sporu sever görmeye hazır olmalısınız.

Kanyonda Yapılabilecek Aktiviteler

Piknik & Mangal: Belediye tarafında kanyon içerisinde piknik ve mangal alanları yapılmıştır. Bu alanları kullanmak da ücretsizdir. Hazırlıksız geldiyseniz de üzülmeyin kanyon içerisinde pek çok restoran ve lokanta bulunmakta. Buradan size uygun olanı tercih edebilirsiniz. Rafting: En çok tercih edilen aktivite rafting. İçeride bu hizmeti veren acenteler bulunuyor. Kaydınızı yaptırıp sıranın size gelmesini bekliyorsunuz. Sıranız gelince de eğlencenin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Doğa Yürüyüşü: Kanyon içerisinde yürürken doğal güzellikler karşısında büyüleneceğinizden hiç şüpheniz olmasın. Yer yer dikleşen yollar sizi yorsa da karşılaşacağınız manzaralar yorulduğunuza değecek emin olabilirsiniz.  

Tohma Kanyonu içeriği, 26 Nisan 2019 tarihinde Malatya.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha