Malatya Doğal Şifa Mekanları

İşte insanların doğal olduğuna inandıkları Malatya'nın doğal şifa mekanları; İspendere İçmesi Malatya şehir merkezine 25 kilometre mesafededir. Suyunun, sindirim sistemi, idrar yolları ve karaci...

Malatya Doğal Şifa Mekanları

İşte insanların doğal olduğuna inandıkları Malatya'nın doğal şifa mekanları;

İspendere İçmesi

Malatya şehir merkezine 25 kilometre mesafededir. Suyunun, sindirim sistemi, idrar yolları ve karaciğer hastalıklarına iyi geldiğine inanılmaktadır. Adliye Binası karşısındaki çevre yolu durağından yaz aylarında 06.00’dan itibaren her 1,5 saatte bir 21.30’a kadar otobüs seferleriyle karşılaşmak mümkündür. İçme suyunun olduğu yerde bir işletmeye ait tesis bulunmakta, oda ve villa tipi konaklama ve yeme içme hizmeti sunmaktadır. Tesis çevresinde pide fırını, market, kasap ve lokanta mevcuttur.

Balaban İçmesi

D/300 karayolu üzerinde, Darende’ye 18, Balaban belde merkezine 2,5 kilometre mesafededir. İklim koşulları nedeniyle 1 Haziran-15 Eylül arası açıktır. Buraya doktor tavsiyesiyle gidilmektedir. İçme, böbrek rahatsızlığı çekenlere önerilmektedir. Burada çamur banyosu olanağı da vardır. İçme çevresindeki tesiste pansiyon ve ev tipi konaklama mevcuttur. İstenmesi halinde yemek de verilmektedir. Balaban belde merkezine taksiyle gidilip alışveriş yapılması imkanlarıda mümkündür.
[caption id="attachment_25975" align="aligncenter" width="700"]  [/caption]

Malatya Doğal Şifa Mekanları içeriği, 16 Şubat 2019 tarihinde Malatya.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha